Pneumatiky Bravuris, které má pod svými křídly Barum, jsou určeny pro letní projížďky s rychlejšími vozy. Nejsou to nejlepší letní pneumatiky, které můžete na kola svého vozu obout, ale v poměru cena/výkon se řadí k těm nejosvědčenějším.

Moderní vzhled dezénu je dílem důkladných výpočtů. Cílem je maximální jízdní komfort, minimální opotřebení, rovnoměrné odvalování a bezpečnost jak při průjezdu zatáčkami, tak při mokré vozovce. Obecně lze říci, že náročné uživatele nenadchne, méně náročné, spíše cenově zaměřené uživatele nezklame.

Čím nezklame?

Moderní běhounová směs zlepšuje vlastnosti pneumatiky vzhledem k jejím předchůdcům (porovnejte s Brillantis). Zároveň díky koncepci zvané Barum Belt Concept (Koncepce plochého nárazníku) je prodloužena životnost pneumatiky. Design je proveden tak, aby účinně odváděl vodu a zabraňoval nepříjemnému, ba nebezpečnému aquaplaningu.

Čím nenadchne?

Ať už je životnost i hlučnost pneumatik Bravuris sebelepší oproti minulým modelům, přesto nedosahuje kvalit dražších pneumatik. Bravuris jsou porovnatelné s Matadory, v některých ohledech o trochu lepší

Rozměry Bravuris

Pneumatiky Bravuris se vyrábějí v rozměrech od 35″ do 65″. Zatímco 60″ pneumatiky pokrývají pouze rychlostní třídy do 210 km/h a 240 km/h a 35″ a 40″ naopak pouze třídu do 270 km/h, u ostatních rozměrů máte možnosti výběru. Od 55″ níže je u mnoha pneumatik samozřejmostí zesílení ráfku, které chrání ALU disky, případně zesílené provedení celé pneumatiky.

Bratříček - Bravuris 2

Na koncepci Bravuris navazuje její druhá generace - Bravuris 2. Její koncepce je jedinečná v tom smyslu, že jde o první asymetrickou pneumatiky pod štítkem Barumu. Nové provedení se promítne do lepšího bočního vedení, kratší brzdné dráhy, vyššího kilometrového výkonu a nižší spotřeby paliva. Vůz, který obuje tuto novinku, se může po silnicích prohánět až 300km/h bez starostí o výdrž pneumatik (rychlostní index W/Y).

Celkově?

Ceny se pohybují od 1000. - do cca 4500. - v závislosti na rozměru pneumatiky. Díky poměru ceny a výkonu patří k velice oblíbeným pneumatikám střední třídy pro české uživatele, kteří za rok nenajezdí příliš kilometrů, ale chtějí mít obuto relativně kvalitní pneu.

Kupte si pneumatiky Barum na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.