Značka amerických závodních okruhů. Tak by se stručně dala shrnout reputace společnosti Firestone, která svými pneumatikami zásobuje nejen domácí, americký trh, ale i ten náš, evropský.

Historie

Společnost Firestone pojmenoval její zakladatel Harvey S. Firestone po sobě. Jeho původním zájmem nebyly pneumatiky, ale obchod s koňskými povozy. Protože začal dovážet do USA vozy, na jejichž kolech již byly pneumatiky, začal se zajímat také o jejich vývoj. Ovšem asi nejdůležitějším milníkem pro to, stát se známou pneumatikářskou značkou, byl počátek spolupráce s Henry Fordem, výrobcem automobilů. Dobře nastartovaný rozvoj (v té době druhý největší výrobce pneumatik v USA) se nezabrzdil ani po uzavření spolupráce se značkou Bridgestone. Firestone se proslavil tradiční účastí na závodech Indy Car Racing.

Střední třída pneumatik

Firestone je dnes odnoží japonského koncernu Bridgestone. Zatímco Bridgestone jsou prémiové pneumatiky pro náročné, pneumatiky Firestone se řadí spíše mezi střední třídu. Na zimu má pro zákazníky v nabídce pneumatiku Firestone Winterhawk a její vylepšenou verzi Winterhawk 2. U letních pneumatik záleží nabídka na Vašem voze.

- Pokud máte výkonné auto, pak je pro Vás určena pneumatika Firehawk SZ90µ, kterou oceníte při sportovní jízdě, kde je potřeba spolehlivosti odezvy na Vaše řízení, případně pneumatika Firehawk SZ80, ideální pro sportovní jízdu na mokrém povrchu.

- Pneumatika Multihawk pro malá a střední auta je orientovaná spíše na komfortní tichou jízdu a úsporu ve spotřebě.

- Stejně tak jsou na spotřebu orientované pneumatiky F590 a Firehawk 700, obě s přívlastkem „Fuel Saver“, které by měly nejen šetřit Vaši nádrž, ale také samy sebe pro delší dojezdové vzdálenosti.

- Špičkovým bojovníkem s mokrou vozovkou je pak Firehawk TZ200.

Kompromis pro všechny

Pneumatiky s logem Firestone jsou poměrně spolehlivé a přitom finančně příjemně přijatelné. Jejich vlastnosti a cena tak tvoří dobrý kompromis pro každého, kdo se chce na své pneumatiky spolehnout, když potřebuje, ale přijde mu zbytečné platit za špičku ve své kategorii.

Kupte si pneumatiky Firestone na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.