Pokud Vám nové pneumatiky připadají nepřiměřeně drahé, možná Vás láká možnost vyzkoušet nákup již použitých pneumatik. Není to špatný způsob, jak opatřit svému vozu nové obutí, má ale svá úskalí!

Pokud se v pneumatikách příliš nevyznáte, tento způsob Vám spíše nedoporučujeme. Snadno totiž koupíte zboží, které bude mít vadu, kterou člověk znalý pozná, Vy ne. V tomto případě pak úspora na pneumatikách nebude k Vašemu dobru, naopak.

Možnosti nákupu bazarových pneumatik

Možností, jak koupit pneumatiky z druhé ruky, je více. Mírně ojetých pneumatik je na trhu stále dost – vybere si tak každý, jen to občas chce trochu více iniciativního pátrání, než jen objednání v e-shopu jako při koupi nového obutí.

Inzeráty

Kupovat ojeté pneumatiky přímo od jejich původního majitele samozřejmě lze. Je to levnější záležitost, mnohdy se na ceně za pneumatiky můžete domluvit přímo na místě předání (např. usmlouvat cenu podle sjetého vzorku). V případě potřeby lze pneumatiky poslat i poštou. Nevýhodou tohoto způsobu je, že nemáte žádnou záruku. Na druhou stranu si můžete nenápadně ověřit styl jízdy tohoto člověka, případně se ho doptat přímo na konkrétní podmínky, ve kterých s pneumatikami jezdil, a na jeho názor na danou značku pneumatik. Musíte mu ale v mnohém důvěřovat. Možností prověření příliš není.

Bazar pneumatik

Bazary s pneumatikami jsou takovými second-handy působícími v oblasti aut. Větší provozovny mívají na skladě několik stovek až tisíců ojetých pneumatik. Oproti hledání pneumatik pro Váš vůz přes inzeráty, kdy musíte pročíst nejeden server, než najdete požadovanou značku pneumatiky v požadovaném rozměru, je tato možnost mnohem snazší. Při nejhorším obvoláte nebo kontaktujete emailem 2-3 bazary. Bazarové zboží většinou bývá při přejímce kontrolováno. Zeptejte se také na záruku, jaká Vám bude na dané zboží poskytnuta.

Opatrnost je důležitá

Ať už ojeté pneumatiky koupíte kdekoliv, doporučujeme zvýšenou opatrnost. Pneumatiku před koupí důkladně prohlédněte, aby neměla žádný, byť drobný defekt. Zvažte také velikost vzorku a spočítejte si, zda by se Vám nevyplatilo koupit spíše pneumatiky nové na více sezón, než ojeté na jednu nebo dvě sezóny.

Kupte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.