Pokukovali jste po pneumatice Matador MP 59? Ale museli jste si nechat zajít chuť, protože pneumatika je určena pro osobní vozy vyšší střední a luxusní třídy? Stačí jen jiné „číslo” v pojmenování a hned máte možnost zakoupit pneumatiku výrobce Matador (dnes již plně spadá pod Continental), kterou lze obout také na vozy střední a nižší třídy. Jde o model z roku 2007/2008 - Matador MP 52.

Nová generace - nové vlastnosti

Nenechte se zmást číslováním. Pokud si myslíte, že koupí MP 55 a MP 56 byste si polepšili, není to až tak pravda, protože MP 52 je překvapivě novější model než MP 55 a MP 56. V čem je tedy nová generace pneumatik lepší? Oproti svým zmiňovaným předchůdcům se specializuje více na podmínky, kdy vozovka není suchá. Výrobce si dal záležet na tom, aby vlastnosti MP 52 byly vhodné pro jízdu na mokré, případně sněhem pokryté vozovce.

Stejně tak jisté změny doznalo také složení pláště - vysoký podíl siliky snížil oproti modelům MP 55 a MP 56 až o 5 % nároky na spotřebu. Pokles valivého odporu se uvádí až o 25 %.

Směrový dezén

Směrový typ dezénu někdo upřednostňuje, někdo zatracuje. Směrový tvar dezénu u MP 52 nazvaný “Extreme Snow Traction” využívá drážek k lepšímu záběru na sněhu a k odvádění vody na mokrých vozovkách.  Pokud si pneumatiku prohlédnete zblízka, uvidíte hustou síť samozamykacích lamel a pilovité záseky po stranách drážek. To vše Vám má pomoci lépe kontrolovat vůz v zimních podmínkách.

Pokud chcete mít přehled o tom, kolik kilometrů jste s těmito pneumatikami najeli, můžete využít kilometrovníku, který najdete na bočnici. Jednoduše při prvním nazutí zaznamenáte stav tachometru a při jarním přezutí tento údaj odečtete od nového stavu ujetých kilometrů. Další sezónu tento postup zopakujete.

V jakých rozměrech?

MP 52, celým názvem MP 52 Nordicca Basic, se vyrábí v rozměrech 13, 14 a 15 palců s tím, že většina z nich splňuje limity rychlostní kategorie T (do 190 km/h), výjimečně kategorie H (do 210 km/h). U rozměru 14 palců pak můžete uvažovat také o variantě XL, tedy o pneumatice se zvýšenou nosností (vyrábí se v rozměrech 175/70 a 175/65).

Kupte si pneumatiky Matador na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.