Nákladní vozy se od vozů osobních ve své podstatě příliš neliší. Také je jejich úkolem co nejbezpečněji a nejrychleji dopravit svůj náklad z jednoho místa na druhé. Samozřejmě je důležitý výkon. Zvláště u nákladních vozů jsou koně pod kapotou velkou mírou závislé na úspěšné přepravě. Samozřejmě je dobré dbát na pohodlí řidiče, který většinou v takovém voze tráví hodiny a hodiny denně. Neméně důležité je ale dbát na to, co vůz drží na zemi – kvalitní pneumatiky. V tom se od osobních vozů ty nákladní příliš neliší. V čem je jejich obouvání jiné, je to, od čeho se odvíjí kvalita pneumatik. Nejsou to detaily, ale vlastnosti, které pneumatiky musejí mít pro provoz v daném prostředí.

Specifika pneumatik nákladních vozů

Pro nákladní auta platí podobné požadavky jako na pneumatiky aut osobních. Je třeba hlídat hloubku dezénu, nahuštění pneumatik, správné obutí typu pneumatiky apod.
Výrobci pneumatik samozřejmě odvětví nákladních pneumatik nijak nezanedbávají. Ať se podíváte na nabídku jakéhokoliv z nich, najdete položky z této kategorie. Jen u speciálních vozů budete muset hledat déle.

Nabídka pro každého

Nabídka pneumatik pro nákladní vozy se může na první pohled zdát mnohem menší než pro vozy osobní. Tam pneumatikářské společnosti chrlí několik typů zimních i letních pneumatik. Mnohdy již ani není poznat, v čem je novější model lepší než model předchozí. Nesmíte ale zapomínat, že nákladní vozy se mezi sebou výrazně liší svým účelem, a tak vyžadují každý jiné vlastnosti pneumatik, které obouvají.
U osobních vozů nejsou rozdíly příliš markantní – zaklínadly jsou dlouhá životnost, velká výkonnost, tichost, jízdní komfort i bezpečnost. U nákladních vozů je nejdůležitější jejich poslání. Bagr v terénu bude vyžadovat zcela jiné pneumatiky než městský autobus, traktor jiné než kamión, malá dodávka jiné než vysokozdvižný vozík, návěs jiné než tahač, vůz určený pro dálkovou přepravu jiné než vůz pro městský provoz. Šířka nabídky je tak určena spíše šířkou využití vozidel.

Kupte si dodávkové pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.