Výrobce pneumatik Nokian uvedl na trh pneumatiku s označením Nokian i3 určenou zejména pro malé a střední automobily.

Vlastnosti

Pneumatika se vyrábí ve třech rychlostních kategoriích, T (190 km/h), H (210 km/h) a V (240 km/h). Společnost Nokian použila pro i3 asymetrický dezén s vnitřní – vnější stranou (vnější a vnitřní části běhounu jsou odlišné), což získává u pneumatik UHP (ultra high performance) stále na větším významu. Stabilitu pneumatik a přesnější řízení zajišťuje pevný design vnějšího ramene a široké drážky vnitřní části běhounu. Zvukové dutinky, které se nacházejí v drážkách, se snaží tlumit hlučnost pneumatiky. A jde jim to opravdu dobře, neboť hodnoty hluku jak při projíždění, tak i v kabině vozidla jsou hluboko pod normami EU. Dalším zpestřením pneumatiky je informační pole, do kterého můžete zaznamenat údaje o správném tlaku vzduchu nebo pozici umístění pneumatiky na vašem automobilu.

Bezpečnost a použité technologie

Bezpečnost je u pneumatik Nokian i3 na prvním místě. Díky směsi běhounu navržené pro severské podmínky si pneu zachovává dobrou přilnavost i na mokrém povrchu. Pro výrobu byla použita plnosilicová směs běhounu. Příčné hlavní drážky se otevírají do boku, což je plus proti vzniku případného aquaplaningu.

Životní prostředí

Pneumatiky Nokian nemyslí jen na potřeby zákazníků, ale také na životní prostředí, které dnešním hustým provozem trpí nejvíce. K ochraně Země přispívají dvě vlastnosti. Při výrobním procesu společnost Nokian nepoužívá u žádného svého produktu vysokoaromatické oleje, které by se mohly uvolňovat do ovzduší. S touto vlastností patří Nokian k průkopníkům mezi výrobci pneumatik, neboť to byla právě tato firma, která jako první na světě začala používat ve své produkci výhradně čištěné, nízkoaromatické oleje. Druhou vlastností je fakt, že pneumatika je hospodárná, neboť má nízký valivý odpor, díky kterému náš automobil spotřebuje méně pohonných hmot, což šetří nejen životní prostředí, ale také naši peněženku.

Ceny

Ceny pneumatiky Nokian i3 jsou opravdu dostupné pro všechny. Na třináctipalcové kolo jedna guma vyjde na cenu okolo 1000 Kč, za 14 palců zaplatíme 1200 Kč, za 15 palců 1500 Kč a za nejvyšší rozměr, 16 palců, jedno kolo vyjde na 1800 Kč. Ceny záleží na přesnějších rozměrech a prodejci, kde pneumatiky koupíme.

Kupte si pneumatiky Nokian i3 na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.