Tak jako si pod svá křídla Continental vzal Barum, tak Goodyear nabídl zázemí velké stabilní společnosti polskému výrobci Debica. Máte tak možnost koupit si pneumatiku, která částečně pochází z dílny kvalitního výrobce, ovšem za cenu mnohem přijatelnější.

Debica Frigo

Mezi uživateli kolují historky o tom, jak je kvalita pneumatik Debica Frigo závislá na daném kusu – jednou jsou k nezaplacení, jindy jsou k pláči. Můžeme tedy těmto pneumatikám věřit?

Nedůvěra k polskému výrobci by Vás měla přejít v momentě, kdy s pneumatikami Debica Frigo vyrazíte na zasněžené silnice. Bohužel ne příliš přesvědčivý výkon na suché a mokré vozovce tyto pneumatiky odsuzuje buď na auta, která budou jezdit pouze ve sněhu (v této cenové kategorii si jinou do těchto podmínek jen těžko vyberete), nebo auta, která budou přes zimu vyjíždět z garáže pouze na nezbytné cesty za nákupy. A nebudete při výjezdu autu příliš šlapat na krk.

Debica Frigo 2 – zvláště do sněhu

Druhý zástupce této produktové řady si stojí o trochu lépe jak ve svých ekonomických, tak výkonových vlastnostech. Vylepšení zimní směsi a aplikace nového směrového dezénu se nejvíce projevila ve vlastnostech na sněhu. K zahození není ani delší životnost oproti předchozímu modelu.
V čem vyniká, stejně jako jeho předchůdce, je chování na zasněžené vozovce. Ačkoliv se jedná o pneumatiku nižší třídy, která má v mnohých ukazatelích v testech velké mezery oproti dražším konkurentům, přesto je právě ve sněhových podmínkách předčí. Chování na sněhu chválí nejen testy, ale také samotní uživatelé.

Podobné názory bychom slyšeli na třetí Debicu Frigo, tentokráte s přívlastkem DIR. Již ostřílená pneumatika sice potřebovala dobře vyvážit, sníh a břečka byly ale jejím královstvím.

Abyste předešli zklamání

Pokud chcete, aby Vám pneumatika Debica Frigo udělala radost, postarejte se o všechno potřebné. Obouvejte ji, jen pokud víte, že budete jezdit převážně ve sněhu (do suchého a mokrého městského provozu doporučujeme něco zcela jiného). Také jí dopřejte kola spíše menšího vozu. Zkontrolujte, zda máte vše v pořádku – tlumiče, geometrii, brzdy, ráfky.

Kupte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.