Celosvětově proslulá společnost s osmnáctiprocentním podílem na mezinárodním trhu má na svém kontě nejedno vítězství - nejen že uvedla pneumatiky jako takové do masové výroby, ale obula za celou dobu své existence nejeden závodní vůz, který stanul na vítězném vrcholu závodních tabulek, a také dala vzniknout maskotovi, který je do dnešního dne notoricky znám v mnoha koutech zeměkoule.

Pneumatiky pro osobáky i letadla

Pneumatiky Michelin si oblíbili nejen uživatelé osobních vozů toužící po kvalitním produktu, ale také majitelé nákladních automobilů, zemědělské techniky nebo motocyklů. O kvalitě pneumatik Michelin ale vypovídá také to, že jsou nejen součástí originální výbavy mnohých vozů jedoucích čerstvě z výrobní linky, ale také to, že Michelin obouvá dokonce i kola letadel. A ty už musejí něco vydržet!

Nápad Michelinů za všechny peníze

Bratři Edouard a André Michelinovi své první pneumatiky nasadili na kola, nebo spíše na kolo, které patřilo závodnímu cyklistovi Charlesovi Therymu. Když se ukázalo, že jde o velmi významný počin, začali i ostatní jezdci toužit po pohodlné jízdě. Po jejich rozšíření obuli do pryžového pláště také místo železných obručí koňské povozy. A pak už to byl jen krůček k tomu, aby pneumatiky ozdobily také kola automobilů. Bezkonkurenční začátek završil návrh maskota podniku, který firmu provází dosud - figurky Bibendum s charakteristickým milým úsměvem a poněkud “pneumatikovým” tělem.

I v dnešní době se Michelin blýská dobrými nápady, ať už to jsou “zelené pneumatiky” Energy, využití radiální konstrukce místo diagonální, PAX systém umožňující dojetí i na prázdných pneumatikách díky novému uchycení pneumatiky do ráfku nebo barevné pneumatiky …

A co za peníze nabízí Michelin dnes?

Mnoho lidí si myslí, že pneumatiky Michelin jsou neúměrně drahé. Možná. Dokud je jednou na svůj vůz neobujete. Pak už se jich totiž většina uživatelů nechce zbavit. Pneumatiky Michelin vynikají v životnosti tak, že jen těžko budete na trhu v tomto ohledu hledat konkurenta. Proto jsou určeny hlavně pro řidiče, kteří jezdí velmi často a jejichž největším problémem je opotřebování pneumatik. Michelinky se budou sjíždět o poznání méně.

Kupte si pneumatiky Michelin na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.