Výrobce

Kumho (název v překladu znamená Krásné, tiché jezero) je jihokorejský výrobce pneu, který se díky 60 milionům vyrobených pneumatik za rok řadí mezi první desítku největších světových výrobců pneu. První pneumatiky sjely z výrobních linek v roce 1960. V dnešní době v Jižní Koreji stojí tři továrny hrnoucí ven 32 milionů kusů za rok. Společnost Kumho však nezůstala pouze na domácím trhu a tři své továrny postavila v Číně, kde vyrábí 20 milionů kusů ročně a chce v příštím roce dosáhnout 20% zdejšího tržního podílu. Další výrobní závod začala společnost stavět ve spojených státech v Georgii a netají se s představami, že další linku by mohla vybudovat ve střední Evropě.

Dodavatel

Nové vozy, které si můžeme pořídit v první výbavě již s pneumatikami značky Kumho jsou Chevrolet, Chrysler, Hyundai, Kia, Mercedes Benz, Mitsubishi, Smart, Ssangyong a Volkswagen.

Kumho neuplatňuje své ambice pouze u sériově vyráběných vozů. Je hlavním dodavatelem pneumatik Formule 3 a 24h LeMans. Dále dodává pneu několika týmům v britsko-irské Galway rally. A pro důkaz své kvality a píle výrobce vyvinul plášť pro královnu motosportu, Formuli 1.

Dalším nepřímým důkazem vysoké kvality také může být fakt, že Kumho vyrábí letecké pneumatiky, a to pro stíhací stroje F 16, tak i pro obří letouny Boeingy 747.

Testy

Testováním pneumatik se zabývá mnoho společností. Jednou z nejznámějších jistě bude německý ADAC, který do svých testů pravidelně zahrnuje jihokorejského výrobce. A ten si nevede vůbec špatně. Pravidelně se umisťuje ve středu výsledkového pole. Občas je sice zaznamenán výkyv, kdy pneu obsadí poslední či předposlední příčku, ale to můžeme výrobci odpustit, jelikož sídlí i na vrchních příčkách. Abychom byli konkrétnější, kvalitní pneu si bez obav můžete pořídit typu Kumho Ecsta SPT, Kumho Solus KH17 či KH15 s cenou pohybující se okolo čtyřech tisíc korun. Naopak se vyhněte typům Kumho Ecsta KU19 a KH11, které si můžete pořídit od 600 Kč, což už také něco naznačuje.

Závěr

Kumho jako výrobce se zabývá širokou škálou druhů pneumatik. Můžete si koupit obutí s cenovkou nižší než 1000 Kč ale samozřejmě také s nižší kvalitou, nebo naopak můžete za pneu utratit více a počítat s odpovídající kvalitou. Za kvalitu výrobce také ručí fakt, že se zabývá nejen vývojem sériově vyráběných pneumatik, ale také dodává své produkty do mnoha kategorií v oblasti motosportu, což přináší obrovské zkušenosti.

Kupte si pneumatiky na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.