V našich končinách ne příliš známá značka, Semperit, si pneumatikou Winter Grip snaží již nějaký čas nalézt místo na našem trhu. Jak se jí to daří?

Neznámé neznamená špatné

Ukazuje se, že se nemusíme příliš bát neznámého – mnohdy totiž můžeme být příjemně překvapeni (skvělým příkladem velmi nečekaného překvapení jsou finské Nokiany). Bude to ale u značky Semperit, která vznikla u našich jižních sousedů, v Rakousku, příjemné překvapení, nebo budeme tak překvapeni, že po první jízdě pojedeme přezout? Podle testů i podle zkušeností na tom pneumatika Semperit Winter Grip není zas tak špatně. Ale má své mouchy.

Včely a mouchy

Pneumatika Semperit Winter Grip Vám velmi dobře poslouží na sněhu. Technologie ADD Traction a orientace celých bloků evidentně na tomto povrchu plní svou úlohu dokonale. Potvrzují to jak oficiální testy, tak zkušenosti uživatelů. Dobrou práci odvedli výrobci také s ohledem na rovnoměrné sjíždění pneumatik.

Příměs siliky ve směsi je samozřejmostí.

Much si možná nevšimnete hned. Pneumatiky jsou pro některé z řidičů poměrně dost hlučné. Další mouchu byste objevili v momentě, když byste zapátrali, jak starý je tento model. Veřejnosti byl představen v roce 2002. Léta, která již má za sebou, mohou vyvolávat v mnohých pocit, že jde o prověřenou pneumatiku, a když vydržela na trhu tak dlouho, tak i úspěšnou. Na druhou stranu jde rozvoj v pneumatikářské oblasti rychle kupředu. „Stará“ pneumatika tak možná také zaspala dobu.

Pro vozy vyšší střední třídy a kompaktní vozy je však připravena jiná (novější) pneumatika – Semperit Master Grip, která se snaží zachovat dobré jízdní vlastnosti i v těch největších mrazech. Jedním z pokroku je použití anti-frost polymerů ve směsi a zachování pružnosti pneumatiky i v počasí, kdy je rtuť teploměru hluboko pod nulou.

Sečteno a podtrženo

Semperit Winter Grip: průměrné vlastnosti, průměrná cena + dobrý výkon na sněhu.

Pneumatika Semperit Winter Grip spadá pod křídla Continentalu, který samozřejmě svou největší sílu investuje do svých vlajkových pneumatik. Na Semperit pak zbývají již „jen“ průměrné pozice.

Kupte si pneumatiky na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.