Pneumatiky Matador mají u našich řidičů sice pověst pneumatik maximálně střední střídy, přesto se stále těší velké oblibě, stejně jako domácí Barum. Matador MP 59 má našlápnuto na dobrou pověst, protože je již třetí generací tohoto modelu. Zároveň má za sebou již nejednu sezónu, a tedy i spokojené nebo nespokojené uživatele. Jak si tedy poradí se zimou, když ji obujete na kola svého vozu?

Asymetrický dezén pro evropské podmínky

Pneumatika se snaží maximálně se přizpůsobit podmínkám středoevropské zimy. To ovšem není jednoduché – středoevropská zima je totiž nepředvídatelná. Snaha o pneumatiku, která by zvládla vyšplhat se do permanentně zasněžených hor, ustát jízdu na ledu, poradit si s mokrou vozovkou a aquaplaningem a ještě držet na suché silnici, to je tak trochu sisyfovská snaha o vytlačení břemene bezpečnosti a jízdního komfortu do velmi prudkého kopce, ve kterém Matadoru navíc podrážejí nohy jeho ostřílenější a důvěryhodnější konkurenti. Na pomyslný vrchol se nakonec stejně vyšplhá jen málokdo.

Pro dobro těchto pneumatik Matador ale mluví jejich cena v poměru k výkonu. Za takovou cenu, za jakou MP59 ale pořídíte, si totiž o již zmíněných konkurentech v zápolení můžete nechat jen zdát.

Přívlastek High Performance (vysokovýkonný)

Název pneumatiky Matador MP 59 bychom měli vyslovit jedním dechem s přívlastkem High Performance. Snaha vylepšit výkon v extrémech se možná povedla, ovšem jak pro koho. Pneumatika je určena pro osobní vozy vyšší střední a luxusní třídy. Pokud ji obujete na malé „městské“ auto, asi budete nepříjemně překvapeni.

Problémy a alternativy

I samotní uživatelé se ve svých názorech naprosto liší. Jedni MP 59 zatracují, jiní na ni nedají dopustit. Jeden z hlavních problémů? Vyvažování – pravděpodobně budete po nějaké době muset opět zajet do pneuservisu na nové vyvážení.

A pokud nechcete asymetrický dezén, ale chcete zůstat věrni značce Matador? Vyzkoušejte o něco starší MP 58. Přesto ale berte na vědomí, že starší model MP 58 má přeci jen větší valivý odpor (výrobce udává 25% pokles valivého odporu u MP 59 oproti MP 58, a to díky vysokému podílu siliky).

Kupte si pneumatiky Matador na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.