Barum Continental, název společnosti, který každý zná. Mnoho má její výrobky v garáži. Největší výrobce pneumatik v Evropě chrlí jednu “gumu” za druhou.

Velký obchod s puncem tradice

Do roku 1993 působil v našich končinách Barum. V tomto roce ale otrokovický závod koupila zahraniční firma a Barum tak dostal nové příjmení - Continental. Pod tímto koncernem se mohla výroba pneumatik rozjet v novém měřítku - zahraniční investor dodal nové technologie i stroje. Ovšem historie výroby pneumatik je u nás mnohem delší, vždyť je to jeden z tradičních českých oborů. První z nich má na svědomí překvapivě Tomáš Baťa, jehož jméno si spojujeme spíše o obutím vlastních nohou, než s obutím svých vozů. Přiznejme si - od pryže na podrážkách není k pneumatice daleko.

Barum Continental - od výroby po servis

Kromě rozvoje výroby se postupně rozšiřovala také síť servisních prodejen. Dnes jich je po republice rozeseto přes 50, nejvíce v Praze, Středočeském, Jihočeském a Moravskoslezském kraji. Kromě klasických služeb pneuservisů (výměna a opravy pneumatik, uskladnění přes roční období mimo sezónu) se společnost zaměřila také na základní opravy podvozků, geometrii, výměnu kapalin a jiných “spotřebních” součástí, testování a výměnu tlumičů nebo třeba mytí interiéru i exteriéru vozu.

Barum a jeho Continentální bratranci

Pod střechou Continentalu se ale Barum setkává i s jinými výrobci pneumatik, jejichž jména se otáčejí na kolech našich vozů. Kromě vlajkových pneumatik přímo Continentalu je to Uniroyal, Semperit, Sportiva, General Tire nebo Rosava. Portfolio Continentalu tak uspokojí všechny zájemce - majitele osobních i nákladních aut, silničních i off-roadů, nových vozů i veteránů.

Nabídka Barum Continental

Pokud chcete podpořit tradici české značky, pak Vám společnost nabízí Barumky na léto (pod označením Bravuris, Brillantis) i na zimu (pod značkou Polaris). Zkrátka nepřijdou ani zájemci z řad řidičů malých dodávek nebo nákladních vozů od městského přes regionální až po staveništní provoz.

Kupte si pneumatiky Barum na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.