Firma Dunlop přišla v roce 2007 s novou letní pneumatikou, kterou si rychle oblíbila nejen spousta řidičů, ale také odborná porota německého magazínu AutoBild, která mu ve stejném roce udělila vysoké ohodnocení, což pneumatice zajistilo bronzové umístění. Od uvedení na trh Dunlop SP Sport FastResponse získává výborný ohlas také u autoklubu ADAC.

Technologie

Dunlop SP Sport FastResponse je pneumatika s asymetrickým dezénem. Je přímou nástupkyní osvědčeného dezénu SP SPORT 01. Tato pneumatika reaguje přesněji a rychleji na řidičův podnět.

Nová pneumatika nabízí lepší přilnavost za deštivého počasí, vyšší kilometrový proběh a také přesnější reakci na řízení díky použitým technologiím, které vytvářejí silnější a homogenní vazbu polymeru a siliky a tepelně odolný spojovací prostředek.

Testy

Ihned po uvedení na trh byla pneumatika podrobena kvalitnímu srovnávacímu testu letních pneumatik německým magazínem AutoBild. Mezi pneumatikami o rozměrech 205/55 R16, které mají uplatnění zejména na vozech, jako jsou například Volkswagen Golf, BMW řady 3, Audi A3 nebo Mercedes třídy C, získalo pneu od Dunlop krásnou třetí příčku. Ve všech hodnocených kategorií (mokro, sucho, komfort, hlučnost a valivý odpor) získala pneumatika známku 2, respektive 2+ na mokru a 2- za valivý odpor. Výsledné hodnocení znělo: „Pneumatika s všestranným talentem vhodná pro dynamickou jízdu. Velmi dobré řídicí schopnosti za každého počasí, krátká brzdná dráha
při zastavení na mokré vozovce. Lehce vyšší valivý odpor.“

U německého kolegy, klubu ADAC, je FastResponse také oblíbeným kouskem. V roce 2008 skončilo obutí od Dunlop na čtvrté příčce. Pochváleno bylo zejména za jízdní vlastnosti na suché vozovce a mezi testovanými devatenácti typy se stalo nejtišší pneumatikou ze všech.

V následujících letech se Dunlopu dostavilo ohodnocení šestou a čtvrtou příčkou a vždy čtyřmi hvězdičkami.

Ceny

Po nahlédnutí na ceny tohoto obutí u výše zmiňovaných rozměrů 205/55 R16 nepřichází žádné překvapení. Jeden kus si můžeme pořídit za cenu okolo 1700 Kč. Za kvalitní pneumatiku, která si vždy získala odbornou porotu, zaplatíme odpovídající cenu. Navíc nám Dunlop obutí přinese i o něco více než ostatní. S touto pneumatikou si můžeme dovolit dynamickou jízdu, aniž bychom se museli nutně obávat o bezpečnost nebo rychlé opotřebení gumy.

Kupte si pneumatiky Dunlop SP Sport FastResponse na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.