Matador je bojovník. Tváří v tvář nebezpečí se nenechává zastrašit. Bojuje s býky. Matador je ale také značka pneumatik, která to k nám má, co by kamenem dohodil. Pochází se slovenského Púchova a již nějaký čas sdílí stejnou mateřskou základnu jako Barum - pod svá křídla je vzala společnost Continental. Matador je bojovník i v této oblasti. Bojuje s konkurencí. Hlavní zbraní je cena. Pohled na cenovku Matadorů bude mnohem příjemnější než na řadu konkurenčních pneumatik. Hlavním nedostatkem je kvalita, která nedosahuje stupínku značek obouvajících vozy F1. Ne všichni řidiči tak jsou s pneumatikami Matador spokojeni - pro sportovní jízdu se Matadory příliš nehodí.

Pro koho tedy Matador?

Ovšem pro průměrného řidiče už je tato značka vhodná ke zvážení. Levné pneumatiky se nejvíce vyplatí svátečním řidičům. Ten, kdo auto vytáhne z garáže jednou za měsíc, když jede na návštěvu k příbuzným, nepotřebuje špičkové pneumatiky. Ovšem je třeba počítat s tím, že jízdní komfort ani bezpečnost nemusí být předností nejlevnějšího obutí. Raději tedy zvolte klidnou jízdu. Ostatně, pokud vyjíždíte jednou za měsíc, doporučujeme totéž - nedostatek zkušeností Vás může v hustém provozu nepříjemně překvapit.

Co Matador nabízí?

Nechme stranou pneumatiky určené pro 4×4, off roady, SUV či lehká nákladní vozidla a zaměřme se na produktové řady určené pro osobní automobily. Základní páteř nabídky tvoří pneumatiky pro ráfky o velikostech 13-15″ (MP 12 následovaná MP 15 Stella a MP 16 Stella 2). Dále je v nabídce MP 42 Elite 2, pneumatika navržená na míru koncernu Volkswagen, MP 43 Aquilla EVO a dvě řady Hectorra (MP 45 a MP 46). Podobné rozdělit můžeme také zimní pneumatiky - třináctipalcové MP 55 Plus Silika jsou doplněny MP 52 Nordicca Basic, MP 58 Silika M+S a MP 59 Nordicca M+S.

I Matador podlehl kouzlu celoročních pneumatik, které by měly vyhovovat horkým letním i mrazivým zimním podmínkám. Jejich MP 61 Adhessa je určena pro kola 13-16″.

První československá pneumatika

Již od roku 1925 se pod značkou Matador vyráběly pneumatiky a obouvaly se na všechny dnes již historicky ceněné vozy značek Škoda, Tatra, Aero. V samotném Púchově se první pneumatika v novém výrobním komplexu zrodila až v roce 1950.

Kupte si pneumatiky Matador na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.