Průměrný člověk nepochybuje, že produkty firmy BF-Goodrich patří na kola našich vozů. Málokdo ale ví, že tyto pneumatiky mají blízko k vesmíru i k letectví obecně. Původní společnost Goodrich, Tew & Co. založil roku 1870 Američan Benjamin Franklin Goodrich. Po několika změnách názvu nakonec společnost skončila jako Goodrich Corporation, iniciály zakladatele dodnes nesou právě pneumatiky.

Záběr firmy byl (a dodnes je) obrovský – kola a brzdy do letadel, součásti motorů, elektronické a hydromechanické systémy – firma zasáhla do mnoha dalších odvětví, podílela se i na vývoji Boeingů, Airbusů, F-16 či raketoplánů. Kromě jiného se firma B.F.Goodrich zajímala i o obutí aut, a tak se v roce 1986 spojila se svým soupeřem a z půlky vytvořila Uniroyal Goodrich Tire Company.

Pod křídly Michelinu

Ačkoliv byla firma na pneumatikářském trhu úspěšná (úspěchy slavila třeba již v roce 1910, kdy B.F.Goodrich Company jako první přimíchala do směsi karbon pro lepší životnost pneumatik, v roce 1937 pak navázala syntetickou pryží), rozhodla se v roce 1988 prodat své pneumatiky včetně jejich jména koncernu Michelin. Pneumatikám tak zůstal alespoň název po svém praotci. Pod ochranou panáčka Bibenda se jim stále daří.

Pro každého něco

Svou pneumatiku v nabídce určitě najdete. BF-Goodrich má připraveno hned několik variant pneumatik pro osobní vozy, zkrátka nepřijdou ani majitelé rodinných SUV nebo off-roadů. Z letních pneumatik uveďme například BFGoodrich Macadam T/A, BF-Goodrich Profiler 2, BF-Goodrich G-Force Profiler či BFGoodrich Touring. Pro zimní ježdění má BFGoodrich nabízí modely G-Force Winter, Winter G nebo Winter Slalom.

Pro sportovní vozy, resp. pro sportovní jízdu má firma v zásobě pneumatiky, které jsou spíše než na ekonomičnost jejich použití zaměřeny na vynikající ovladatelnost a stabilitu (slicky jsou v nabídce samozřejmostí).

Pozor na podobné názvy!

Značka BF-Goodrich má dva velmi blízké konkurenty. Ani ne tak kvalitou, jako jménem. Snadno si tuto značku spletete s pneumatikami Goodyear, v tomto případě se ale nejedná o žádnou velkou katastrofu. Řidiči si ale bohužel tyto dvě značky s dobrou pověstí občas pletou s pneumatikami Goodride, což je produkt z asijské produkce určený spíše pro méně náročné řidiče.

Kupte si pneumatiky BF-Goodrich na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.