Jsou pneumatiky Goodride SP06 dobrou volbou, nebo byste se jim měli obloukem vyhnout? Vždyť to jméno zní tak povědomě a „Goodride“ znamená přeci v překladu „Dobrá jízda“…

Název Goodride SP06 opravdu zní povědomě. Kdo nemá dostatek informací, snadno zamění tento produkt dovážený z Číny za prémiové Goodyear nebo BF Goodrich koncernu Michelin. Spekulace, zda Goodride těží z této podobnosti záměrně, jsou pouhé dohady.

Cena i vlastnosti podprůměrné

Cena pneumatik je bezkonkurenčně příjemná pro každou peněženku.
Bohužel se to ale odráží na kvalitě. Pokud se na tyto pneumatiky zeptáte v pneuservisu, jistě Vás od nich budou odrazovat. A není to jen proto, že by z nich měli menší zisk. Ostatně stejně skepticky se k pneumatikám pod označením Goodride stavějí testy. Kromě ceny jsou v tabulkách většinou pod průměrnou čárou. Nejhorší vlastnosti vykazují za mokrého počasí – v brzdění i ve stabilitě v zatáčkách mají velké nedostatky.

Ovšem jsou pneumatiky Goodride SP06 opravdu tak špatné? Inu, přeci jen jim musíme přiznat určitou úroveň. Pneumatiky Goodride jsou produkovány již 40 let, to svědčí o tom, že u zákazníků nejsou zcela neoblíbené. Také si připomeňme, že každá pneumatika prodávaná v Evropě musí projít schvalovacím procesem. Bez splnění povinných norem by na naše silnice ani Goodride SP06 puštěny nebyly.

Jak to vyřešit?

Pokud jste z těch řidičů, pro které je cena nejdůležitějším aspektem, pak asi moc váhat nebudete. Ostatně pokud jste nevyzkoušeli kvalitní pneumatiky prémiových značek, ani nevíte, o co přicházíte – s Goodride SP06 budete pravděpodobně spokojeni. Pokud ale takovou zkušenost máte, budete pneumatiky Goodride SP06, a také sami sebe, pravděpodobně proklínat celou sezónu.
A jakou radu máme pro ty, kterým je cena kolem 1000 Kč za pneumatiku sympatická? Pokud tedy chcete pro svou bezpečnost udělat více, pak zkuste investovat o pár stovek více a koupit kvalitnější obutí, nebo se porozhlédnout po jiných levných konkurentech. Proč nezůstat u českých prověřených Barumek? Nebo sežeňte kvalitnější, ale mírně ojeté pneumatiky, třeba na vrakovišti nebo v pneubazaru.

Kupte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.