Značka, která je mantrou pro závodníky na dvou i čtyřech kolech. Značka, kterou na své nové motorky obouvají Ducati, BMW, Harley Davidson, Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha a jiné rychlé stroje. Značka, na které z automobilek vyjede nejedno auto se znakem Volkswagen a Škoda. Ale také vozy od Aston Martin, Porsche a Jaguara přes BMW a Audi budou při své první jízdě pálit dunlopky. A v neposlední řadě jsou pneumatiky standardem pro nákladní a užitkové vozy značek Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler a Iveco.

Dunlop řady pro každého

Aby se Dunlop zavděčil všem zákazníkům, přichází na trh s mnoha různými produktovými řadami, mezi kterými si vybere každý, kdo přimhouří oko nad cenou, pokud jde o kvalitu. Pro řidiče v běžném provozu je určena řada Standard, zahrnující jak letní, tak zimní verze. V nabídce je také celoroční pneumatika pro všechny povětrnostní podmínky, o efektivnosti využití tohoto typu pneumatik v našich podmínkách se vedou spory.

Pro sportovní vozy střední třídy a luxusní vozy vyšší třídy je určena řada Sport s vysokým výkonem (High Performance). Pro pneumatiky navržené pro letní, zimní i celoroční provoz je charakteristická nová technologie Dunlop Touch Technology ?, zlepšující kontakt s vozovkou a reakce na řízení.

Řada Sport má ale ještě kategorii velmi vysoce výkonných pneumatik (Ultra High Performance). Krkolomný název plný superlativ odkazuje na obutí pro fajnšmekry. Touch Technology je samozřejmostí, do popředí se dostává také nový materiál Kevlar? - sportovní směs s nanočásticemi. Ve srovnávacích testech dosahují tyto pneumatiky velmi vysokých, opravdu Ultra High, hodnocení. Ceny se šplhají také vysoko.

Pokud vlastního 4×4 nebo SUV, i pro Vás bude mít Dunlop co nabídnout. S pneumatikami můžete zůstat na silnici, vyjet do terénu nebo kombinovat oba povrchy.

Začalo to tříkolkou

Historie kvalitních pneumatik nezačala u závodních vozů ani u kol (jako Michelin), ale u dětského vozítka. John Boyd Dunlop v roce 1888 chtěl pouze odlehčit zadečku svého syna, a tak na gumovou pneumatiku nalepil ještě jednu gumovou vrstvu a přifoukl vzduchem. Od té doby jezdil na měkkém nejen jeho syn, ale později i mnoho aut. Firma Dunlop se rozrostla, jak na prostoru, který zabíraly její továrny, tak na trhu, kde kromě pneumatik začala dodávat také kola, brzdy a dokonce i produkty zcela mimo automobilový průmysl - míčky pro golf a tenis a jiné.

Pneumatika na dojezd

Dunlop ale nezůstává pozadu ani v dalších novinkách - určitě stojí za to povšimnout si dojezdových pneumatik. Samonosná technologie Dunlop Self-Supporting Technology (DSST), na kterou má Dunop patent, zajistí, že i při úplné ztrátě tlaku v pneumatice zůstane vůz kontrolovatelný. Pneumatika totiž obsahuje další přídavnou vrstvu, která dokáže unést váhu vozidla. Do nejbližšího servisu (max 80 km) tak zvládnete bez problémů dojet.

Kupte si pneumatiky Dunlop na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.