Historie

Německý výrobce pneumatik Fulda s názvem odvozeným od německé řeky protékající stejnojmenným městem je na trhu již od roku 1900, kdy Gust Becker a Moritz Hasenclver založili tuto společnost disponující tenkrát jedinou továrnou. O rok později byla zahájena výroba gumových produktů určených pro domácnost (gumové podpatky, těsnící kroužky pro láhve od piva a minerálky, gumové podložky apod.). Společnost také vyráběla pneumatiky pro nemotorová vozidla, jakými byly kočáry a dostavníky tažené koňmi. Roku 1906 začala vyrábět první pneumatiky určené pro motocykly a motorizovaná vozidla. V roce 1919 Fulda přestává vyrábět ostatní pryžové předměty a zabývá se pouze produkcí pneumatik. Roku 1962 přechází Fulda do vlastnictví Goodyear Tire & Rubber Company.
Dnes se zhruba 10% podílem na německém trhu je Fulda jednou z předních značek, která nabízí řadu kvalitních a spolehlivých produktů pro osobní automobily, lehké nákladní automobily a zemědělské stroje.

Logo Fulda

Testy ADAC

Jak jsou na tom pneumatiky Fulda s kvalitou? Výsledky nejsou vůbec špatné. Na začátek jen mohu prozradit, že zimní pneumatiky si v testech německého autoklubu vedly o něco lépe než letní. Pouhým zhlédnutím výsledků ADAC testů za posledních šest let mohu prohlásit, že pneumatiky Fulda nejsou obyčejné pneumatiky. Často se umisťují na prvních příčkách a ve středu pole. Jen zřídka zabloudí určitý typ na chvost výsledkové listiny.
Abych byl konkrétnější, uvedu přesnější výsledky. Typ Fulda Carat Progresso se v loňském testu stal absolutním vítězem v kategorii 185/60 R14. O to překvapivější je, že v letošním testu, kde byly použity pneumatiky rozměrů 185/65 R15 se stejný typ umístil až v druhé polovině.
Typ Fulda Carat Exelero, který byl testován předchozího roku, si získal přesný střed hodnocení.
Dalším typem, který si vedl opravdu dobře, je Fulda EcoControl, který obsadil bronzovou příčku testu ADAC 2008.
Ze zimních pneumatik uvedu nejprodávanější typ, Fulda Kristall Montero. Stříbrná pozice je skvělým hodnocením. Na suché vozovce se pneumatika chovala úplně nejlépe ze všech šestnácti hodnocených pneu. Dobré ohodnocení pneumatika obdržela za jízdu za mokra, na sněhu a ledu. Na druhou pozici ji srazila vyšší hlučnost.

Závěr

Pro někoho neznámý výrobce nám přináší kvalitní pneumatiky za přijatelné ceny. Je opravdu na vás, zda si zaplatíte za značku, nebo vyzkoušíte něco prověřeného za méně peněz avšak s podobnou kvalitou, na kterou jsme zvyklí od dražších výrobců.

Kupte si pneumatiky Fulda na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.