Jak na zimní podmínky na silnicích odpoví pneumatika Dunlop SP Winter Response, není již tajemstvím. Pneumatika, kterou jste mohli poprvé obout na kola svého vozu již v sezóně 2007/2008, má nejen punc kvality značky Dunlop, ale také řadu spokojených uživatelů. Ostatně pneumatiku Dunlop SP Winter Response můžeme bez mrknutí oka zařadit do silné zimní trojky prestižního výrobce společně s Dunlop SP Winter Sport 3D a prověřenou pneumatikou Dunlop SP Winter Sport M3.

Čím Winter Response podrží?

Pneumatika Dunlop SP Winter Response se Vás bude snažit co nejvíce podržet, nebo chcete-li udržet, na zimní silnici. Asymetrický dezén je navržen tak, aby vozovku rovnoměrně rozkládal tlak pneumatiky na (MRT – Multi Radious Tread). Takové schopnosti oceníte hlavně na suché a mokré vozovce. Pneumatika je vybavena dvěma typy lamel – kombinace záběrových lamel a lamel s vysokou amplitudou Vám pomohou při rozjezdu, brzdění i v zatáčkách.

Své slovo také řekne v zimních podmínkách směs běhounu. Jeho nové složení je více odolné vůči tvrdnutí při mrazech a snižuje valivý odpor. Zároveň je směs vhodná pro ekologicky smýšlející řidiče – výrobce se snažil vytvořit směs tak, aby obsah aromatických olejů byl nižší a méně tak zatěžoval životní prostředí.

Do sucha, do sněhu nebo do vody?

Opět se ukazuje, že každá pneumatika je navržena pro konkrétní podmínky – kvalitních pneumatik pro všechny rozmary počasí, které Vás mohou v zimě potkat, od závějí přes břečku, mokro až k suché vozovce, je opravdu minimum.

Dunlop SP Winter Response je jedna z těch, které Vás podrží téměř všude, ale přesto má své rezervy. Oceníte její tichou jízdu a skvělé chování na mokrých a suchých vozovkách. Jízda na sněhu a ledu ale není její nejsilnější stránka. Samozřejmě, pokud je sníh a led Vaším společníkem na cestách jen občas a obyčejně brázdíte spíše dálnice a silnice ve městech, je Dunlop SP Winter Response pneumatikou k nezaplacení. Pokud se ale pohybujete v horských oblastech, kde si o prohrnování či solení silnic můžete nechat jenom zdát a suchá vozovka je od listopadu do března utopií, pak volte raději pneumatiku určenou přímo do sněhu.

Kupte si pneumatiky Dunlop na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.