Výrobce

Belgická společnost, která spadá do koncernu Continental, se zabývá produkty určenými pro vozy všech výkonnostních tříd. Pneumatiky mají perfektní jízdní vlastnosti na mokré vozovce, na které se tato firma především specializuje. Což dokazují dosažené výsledky v náročných srovnávacích testech.

Uniroyal RainExpert

V únoru 2009 byla představena nová pneumatika s označením RainExpert. Jak už název napovídá, pneu je vyrobeno s důrazem kladeným na jízdní vlastnosti za deštivého počasí. Oproti předešlým pneumatikám značky Uniroyal tento typ posouvá hranice dále. Přináší až o pět procent vyšší odolnost proti aquaplaningu, zkrácení brzdné dráhy o tři procenta a pětiprocentní prodloužení životnosti. Typ Uniroyal RainExpert je vyráběn v celkových 78 verzích ve velikostech 13 až 16 palců. Dá se použít pro vozy třídy super-mini až po střední třídu.

Zaměřeno na mokro

Jürgen Brockmann, konstruktér pneumatik navrhl pneumatice RainExpert hydrodynamický běhoun, pro který je charakteristický směrově orientovaný a konzistentní vzorek ve tvaru písmene V. Za deště obvodové drážky běhounu hbitě nabírají vodu a účinně ji pomocí drážek odvádějí do stran pneumatiky. K upřesnění bych uvedl slova výše jmenovaného konstruktéra. „Dokonce i drážky samotné mají tvar s dvojitým zakřivením, to zabraňuje jakémukoliv víření vody, které by mohlo bránit jejímu rychlému rozptýlení. Právě zde běhoun se vzorkem ve tvaru písmene V pomáhá, neboť má při vypuzování vody z povrchu pneumatiky stýkajícího se s vozovkou lepší vlastnosti než nesměrový běhoun.”

Bezpečnost je také zajištěna při brzdění na vlhké silnici, neboť pří brzdném manévru dochází ke zvýšení tuhosti běhounu, což se kladně projeví v brzdné dráze.

Testy

V nedávném testu byly podrobeny náročné zkoušce pneumatiky Uniroyal RainExpert. Z devatenácti testovaných druhů získaly sedmé místo s maximálním možným ziskem třech hvězdiček. Na mokré vozovce vůz s pneumatiky amerického výrobce měl druhou nejkratší brzdnou dráhu. A úplně nejlépe si pneumatiky vedly v kategorii, kde se testoval vznik aquaplaningu. Na mokru tedy bylo pneu nejlepší, na sedmé místo ho srazily výkony podané na suché vozovce. Ale sedmé místo z devatenácti není rozhodně špatné.

Závěr

Pokud se rozhodnete pro pneumatiku Uniroyal RainExpert, získáte jistotu bezpečnosti. Další výhodou pro vás bude fakt, že vyvážená tuhost pneumatiky napomáhá k pomalejšímu sjíždění vzorku, což jistě ocení ti, kteří musí kvůli rychlému opotřebení často přezouvat své vozy.

Kupte si pneumatiky Uniroyal RainExpert na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.