Nástupce pneumatik Polaris pod tradiční českou značkou Barum, dnes již zastřešenou koncernem Continental, má skalní příznivce i zaryté odpůrce. Je to zimní pneumatika tak akorát pro malé auto na suché zimní silnice do města, nebo zvládne i průjezd zasněženým horským sedlem?

Subjektivně podle svých schopností

Je těžké spoléhat se na mínění ostatních řidičů. Vlastnosti pneumatiky se projeví u každého vozu a u každého stylu jízdy jinak. Těžký výkonný vůz jim dá zabrat jinak než lehký malý. Pomalá jízda je benevolentnější k nárokům než svižná. O konkrétních podmínkách na vozovce nemluvě. Proto jsou uživatelé rozděleni na dva tábory. Do kterého budete patřit vy, musíte pravděpodobně vyzkoušet.

Objektivní plus

Co pneumatikám Barum Polaris 2 nelze upřít, je skvělá cena. V závislosti na rozměrech se pohybuje pod hranicí jednoho tisíce korun, v některých případech mírně přes tuto hranici. Také v testech si nevede Barum Polaris 2 zas tak špatně. Pravda, na horních příčkách tabulek byste ji asi nehledali, přesto nedopadla úplně nejhůř. Dobré vlastnosti pneumatika ukázala hlavně na mokrých silnicích. Zato na ledě si moc dobře nevedla.

V čem nepotěší

Jaké trumfy mají v rukách odpůrci? Ne příliš dobrý záběr na sněhu je, jak už jsme si řekli, výsledkem několika proměnných, které nemusí být vždy závislé jen na konkrétní pneumatice. V čem se ale uživatelé shodnou, je zvýšená hlučnost Polarisů 2. První sezónu Vám to možná tak nepřijde, ve druhé bude hlučnost ale již markantní.

Co říká výrobce?

Zdá se tedy, že na sněhu a na ledu si oproti svému předchůdci, Barum Polaris, moc nepolepšila. Záměrem výrobce, zdá se, nebylo vyrobit pneumatikou dokonalou na led a sníh, ale spíš pneumatikou schopnou dovézt Vás v pořádku tam, kam potřebujete – po dálnici, po mokré, suché i zasněžené silnici.

Pro koho je tedy Barum Polaris 2 vhodná?

Nejspokojenějším uživatelem tak bude řidič menšího vozu, který nechce utrácet za drahé „značkové“ pneumatiky a který zimu tráví většinou v městském provozu na upravených silnicích, kde se setkáte se suchými, mokrými a rozbředlými silnicemi.

Kupte si pneumatiky Barum na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.