Pokud bychom měli vyjmenovat jedny z nejlepších zimních pneumatik, vedle Dunlop SP Winter Sport 3D nebo Goodyear Ultra Grip 7 bychom určitě neměli zapomenout na zimní obutí z dílny dalšího gumárenského velikána s velmi dobrou pověstí – značku Michelin a jejich pneumatiku Michelin Alpin A3, navazující na úspěchy této produktové řady dalším modelem, tentokráte s výsledky opravdu znatelnými.

Nástupce Alpin A2

Nové produkty daných řad vždy s vyšším číslem předvedou i lepší výkon – více, lépe, rychleji, spolehlivěji. Stejně tak je tomu u třetí verze pneumatiky Alpin. Výrobce uvádí, že nová pneumatika zkrátila brzdnou dráhu o 5 %. Oproti Alpin A2 tak získává další cennou rezervu v bezpečnosti. Stejně tak vylepšené vlastnosti pocítíte při rozjezdu na sněhu.

Čím ale Alpin A3 překvapí nejvíce, a to i v porovnání s konkurenty, je životnost. Výrobce uvádí její prodloužení o 40 % km. Znamená to, že na těchto pneumatikách budete moci jezdit o jednu sezónu navíc.

Rozhodně oceníte také jejich tichý provoz na většině typů povrchu.
Díky těmto vlastnostem je vyšší cena pneumatiky stále dobrou investicí – do bezpečnosti i do budoucna. V diskuzích to potvrzují i spokojení uživatelé.

Nové technologie

Přednosti Michelin Alpin A3 jsou dány novinkami v použitých technologiích.
Skvělé vlastnosti pneumatiky umožňuje speciální zimní směs využívající slunečnicového oleje (technologie HelioCompound), to aby neztratila svou pružnost ani v nejvyšších mrazech, a důmyslný systém hustých lamel, díky kterému bude pneumatika držet na silnici ve všech podmínkách. Klasické 3D lamely jdou na „á trojkách“ ruku v ruce s lamelami s proměnlivou geometrií tvaru, novinkou značky Michelin nazvanou StabiliGrip. Svou nadprůměrnou hustotu se navíc lamely snaží zachovat do maximálního ojetí pneumatiky, tedy do doporučovaných 4 mm.

Pro malá a střední auta do města

Michelin Alpin A3 je ideálním obutím pro malé a střední vozy, které používáme spíše pro každodenní přepravu – na nákupy, na návštěvy, na dojíždění do práce. U větších vozů se skvělé vlastnosti Michelin Alpin A3 mohou občas změnit v drobné nepříjemnosti. Zvláště pokud kupujete širší pneumatiky, poohlédněte se také po dalším zimním královi - Goodyear Ultra Grip 7.

Kupte si pneumatiky Michelin na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.