V dnešním článku se budeme zabývat pneumatikou Pirelli P6. Italský výrobce pneumatik reaguje na současný trend nakupování velkých rodinných vozů kategorie MPV. „Péšestka“ je navržena právě pro tyto vozy.

Perfektní přilnavost

Pirelli P6 se lehce může stát nejlepším obutím, kterým můžete svůj automobil osadit. Vyplývá to nejen z diskuze majitelů těchto pneumatik, se kterými spolykali tisíce a tisíce kilometrů, ale potvrzují to i nezávislé odborné srovnávací testy. Nevětší výhodou Pirelli P6 je přilnavost na jakémkoliv povrchu. Nezáleží, zda jedete po suché vozovce nebo mokré. Strach před případným aquaplaningem můžete ponechat doma. Voda je rychle odváděna z drážek pneumatik, dalším plusem je i vynikající záběr. Další výhodou jistě bude rovnoměrné opotřebování pneumatik a nízký valivý odpor, díky kterému jsou pneumatiky tiché, a zároveň váš vůz bude spotřebovávat méně paliva.

Test ADAC

Konec teorie. Podívejme se na pneumatiky Pirelli P6 z praktické stránky. V testu letních pneumatik pro rok 2010 německého autoklubu ADAC si nevedly pneumatiky vůbec špatně. Ba naopak, pneumatiky se staly absolutním vítězem. Testovalo se pneu o rozměrech 185/60 R15. P6 si vysloužily nejvyšší možný počet hvězdiček. Na mokré vozovce pneumatiky dokonce získaly o 3 desetiny lepší známku než druhé nejlepší obutí na mokré silnici, což už není zanedbatelný rozdíl. Na suchu sice nedosáhly tak velkého výkonu, ale to už nezměnilo nic na tom, že Pirelli P6 se staly absolutním vítězem testu. Na závěr uvedu slovní ohodnocení. „Velmi vyvážené letní pneumatiky. Nejlepších výsledků dosáhly při jízdě na mokré vozovce. Dobré výsledky měly také na suché vozovce.“

Rodina Cinturato

Pirelli P6 si můžete také pořídit s přídomkem Cinturato. Toto označení nesou výrobky, které jsou vyrobeny co nejvíce ekologicky a zároveň tak, aby finální produkt příliš nezatěžoval životní prostředí. Při výrobě těchto pneumatik se dle slov výrobce nepoužívají žádné znečišťující přísady, což má za následek, že po celou dobu se do životního prostředí neuvolňují žádné znečišťující látky. Vůz s obutím Pirelli Cinturato bude vypouštět menší emise CO2 na základě snížení odporu pneumatiky. Navíc „zelená péšestka“ má až o 30% delší životnost.

Ceny

Za pneumatiky Pirelli P6 zaplatíte 1500 Kč až 3000 Kč. Pokud se rozhodnete si pořídit ekologické pneu Cinturato připlatíte si řádově pouze o pár stovek více, což už stojí za zváženou.

Kupte si pneumatiky Pirelli Cinturato P6 na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.