Dobré pneumatiky po celý rok

Když v roce 1898 Frank Seiberling s 13 kolegy začal vyrábět první pneumatiky pro jízdní kola a vozíky, asi by užasl, kam se jeho firma za dobu své existence dostala. Dnes patří k největším pneumatikářským gigantům světa. A také k těm nejkvalitnějším.
Pojďme se podívat do novodobější historie značky Goodyear. Čím v dnešní době pomohla řidičům? V roce 1992 představila společnost revoluční pneumatiku nazvanou Aquatred, která značně zvýšila důvěru v chování vozu na mokrých silnicích. Ten samý rok přišla i se samonosnou pneumatikou. Téměř o 10 let později, v rámci vývoje run-flat technologie, konzultuje své úsilí s konkurenčním Michelinem a společně vyvíjejí další vylepšení.
Dalším převratným počinem byla pneumatika Infinitred s celoživotní zárukou životnosti nebo Eagle F1, která načerpala inspiraci na závodním okruhu a příchuť vítězství přenesla i na silnici.

Přehled pneumatik Goodyear

Podívejme se teď pod pokličku značky Goodyear. Zjistíme, že tam najdeme nejeden kvalitní kousek pro specifické podmínky. Například ve Velké Británii, kde pořád prší, budou pneumatiky HydraGrip naprosto skvělé – dezén i směs pneumatiky jsou navrženy speciálně pro mokrou silnici. Mrholení ani přívalový déšť Váš vůz nezaskočí.
To pneumatika GT2 se snaží zajistit maximální bezpečnost a jízdní komfort průměrným řidičům. Malé opotřebení, tichost i odolnost vůči aquaplaningu ocení hlavně ti, kdo vyjíždějí na kratší trasy párkrát za týden.
Pokud je ale místo za volantem Vaším celodenním údělem, pak oceníte pneumatiku, která je navržena pro delší cesty – DuraGrip. Zajímavý vzhled funkčního asymetrického dezénu i vynikající vlastnosti zaštítěné tradicí značky jsou k nezaplacení.
Pro ekologicky smýšlející řidiče přichází Goodyear s pneumatikou GT3. Místo ropy je použito derivátu kukuřičného škrobu, místo plýtvání palivem Vám v nádrži zůstává asi o 5% více pohonné hmoty. Šetříte tedy peněženku i životní prostředí.

Rychlá jízda nebo nadstandardní vlastnosti? Žádný problém!

Pro milovníky silných aut a rychlé jízdy je tu třeba pneumatika Eagle F1 GS-D3. Inspirace prestižním závodem je zřejmá, ještě než vyjedete – šípový dezén, kombinující závodní slicky s aquaplaningovou prevencí, zaujme na první pohled. Když se rozjedete, uslyšíte pneumatiky více, než je obvyklé, ale na tento nedostatek v porovnání s kvalitou jízdy hned zapomenete. Ostatně, pokud máte trochu odladěné  auto, stejně hluk zanikne v ržání koní pod kapotou nebo v muzice koncovky poladěného výfuku.
Stejně tak zaujme novinka Excellence, pneumatika kombinující tři základní vlastnosti ve špičkovém provedení: bezpečnost, komfort a výkon. A to jsme se ani nedostali k dalším pneumatikám společnosti Goodyear, např. celoročním Vector 5, Eagle 1 Asymmetric, čtyřkolkovým Wrangler a dalším.
Inu, Goodyear nabízí pro každého něco. Pokud jste ochotni připlatit si za kvalitu, rozhodně nebudete litovat.

Kupte si pneumatiky Goodyear na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.