Pod logem Firestone je podepsán japonský koncern Bridgestone, který letos právě pod označením Firestone uvádí na trh vylepšenou pneumatiku Firestone Winterhawk. Zkušenosti i testy naznačují, že je na co navazovat. Doufejme tedy, že i s Firestone Winterhawk 2 budou uživatelé spokojeni tak, jako s „jedničkovou“ předchůdkyní.

Co mohla zdědit po předchůdci?

Pneumatika Firestone Winterhawk má za sebou úspěšnou kariéru. Spokojenost uživatelů se snad přenese také na dvojkovou řadu, která by měla zaujmout vylepšenými vlastnostmi v některých nedostatečných výkonech předchozího modelu. Nejčastějším problémem bylo rychlé opotřebovávání předchůdce. Firestone Winterhawk 2 by se měla z předchozích chyb poučit – tato pneumatika by již měla k tomuto problému přistupovat mnohem sebevědoměji. Ostatně prodloužení životnosti se stalo pro současný vývoj kvalitních pneumatik výzvou pro více výrobců. Skvělé výsledky například přineslo snažení koncernu Michelin u pneumatiky Alpin A3.

Ale zpět k Firestone. Pneumatika Winterhawk 2 zdědila hlavně vzor své předchůdkyně. Společně s množstvím lamel, rozvržením jednotlivých bloků a vysokým podílem siliky ve směsi by tak měla pomoci na všech typech povrchů. Zvláště záležet si výrobci dali na jízdě na suchém a mokrém povrchu. Od toho se odvíjí také nejlepší využití těchto pneumatik – vlastnosti nejlépe oceníte při dálničním a městském provozu. K dostání jsou ve dvou rychlostních kategoriích – T (do 190 km/h) a H (210 km/h).

Pro pocit jistoty

Bridgestone pneumatiku Firestone Winterhawk 2 představuje jako výborného partnera pro řidiče brázdící zimní silnice. Koupí pneumatiky by měli získat větší pocit jistoty. Určitě jistotu zvýší nejen zdokonalené vlastnosti, které se podepisují na lepší ovladatelnosti vozu a předvídatelnosti jeho chování, ale také zkušenosti, které má značka i její mateřská společnost za sebou. Přeci jen nelze opomíjet, že závodní vozy obouvají pneumatiky Firestone, resp. Bridgestone již 100 let.

Nechme se tedy překvapit, jak se v první sezóně osvědčí Firestone Winterhawk 2 na českých silnicích.

Kupte si pneumatiky Firestone za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.