Levná kvalita nebo příživník?

O pneumatikách Goodride kolují všelijaké zprávy. Jedni říkají, že je to levná pneumatika Michelinu, jiní zase, že jde o čínskou napodobeninu, jejíž cena plně odpovídá kvalitě. Jedni říkají, že je to pneumatika, kterou by bez mrknutí oka a bez očekávání jakéhokoliv problému na své auto obuli, druzí říkají, že pokud nejste sebevrah, pak Goodride určitě ne, protože bezpečné příliš nejsou. Jak to tedy s těmi značkami je? Zjistili jsme to pro Vás.

Good… co?

Goodride není Goodyear ani Goodrich. Ačkoliv všechny tři značky znějí podobně, jejich produkty se značně liší.
Goodyear je značka, kterou si spojujeme s kvalitou šípového vzoru. Více o ní se dočtete zde.
Goodrich je doplňován písmenky BF. A BF Goodrich je značka, která spadá pod společnost Michelin, tedy pod kvalitního výrobce s dobrou pověstí. BF Goodrich se specializuje převážně na rychlé sportovní a 4×4 vozy. Podle ohlasů uživatelů jsou do terénu jedny z nejlepších.
Goodride, o které zde mluvíme, je značka pneumatik, které jsou dovážené z Číny. Výhradním dovozcem pro Českou republiku je firma The Morning Sun International Trade s.r.o.

A jaká pneumatika je tedy Goodride?

Je pravda, že to jsou cenově velice lákavé produkty. Kdo by nechtěl ušetřit pár stovek korun v porovnání s jinými značkami? Ale má to háček, který již asi tušíte. V testech ani ve zkušenostech uživatelů ale nevyhrávají téměř v žádné jiné kategorii mimo ceny. Kromě zhoršených jízdních vlastností se do popředí dostává také otázka ekologičnosti čínské výroby. Je tedy na Vás zvážit, zda se vyplatí investovat menší objem peněz do menší kvality, nebo si připlatit a být si více jist tím, že daný produkt bude plnit očekávání, která máte.
Na druhou stranu mají pneumatiky Goodride za sebou více než čtyřicetiletou historii. Pro prodej v Evropě musely projít schvalovacím řízením a musí splňovat všechny povinné normy. Takže nemůže jít o úplné propadáky.

Když chci levné pneu?

Pokud uvažujete o levném typu pneumatiky, zkuste raději Barum. V našich podmínkách je to značka ověřená léty užívání a v porovnání s konkurencí na tom není zas tak špatně.

Kupte si pneumatiky na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.