Kleber, pneumatiky možná ne s tak dlouhou historií jako konkurenti zvučných jmen, přesto s nimi tato značka dokáže udržet krok. Inu, boxer jako maskot nebyl pro bojující Klebery zvolen jen tak, pro nic za nic. Zvláště u zimních pneumatik Kleber Krisalp HP2.

Možná je to dáno částečně tím, že pneumatiku zaštiťuje koncern Michelin, možná tím, že se může opřít o poměrně povedenou pneumatiku Krisalp HP.

Navázání na předchůdce

Navazování nových technologií na osvědčené pneumatiky je oblíbené v každé společnosti, která vyrábí pneumatiky. Ani u Kleberu tomu není jinak. Řada Krisalp HP se rozrostla o „dvojkovou“ novinku.

Kleber Krisalp HP2 to svému předchůdci s přehledem „natře“ hlavně na ledu. Právě chování pneumatik na zledovatělém povrchu byl pro výrobce hlavním trnem v oku, který se snažil vytrhnout novým dezénem, který je skoro o polovinu více nahuštěn lamelami. Tato „operace“ byla úspěšná. Výrobce uvádí, že proti starému modelu získal Kleber Krisalp HP2 navíc 8 % zlepšení při brzdění na ledu a 24 % při rozjezdu na ledovém povrchu. Také držení stopy se zlepšilo téměř o pětinu.

Ostatní vlastnosti se drží stejné nebo mírně lepší, v porovnání s Krisalp HP. Kromě hlučnosti, kde byste měli zaznamenat tišší práci pneumatik s vylepšenou orientací lamel a s pozměněnou koncepcí celého dezénu.

Spolehlivost jako tvář značky

Spolehlivé pneumatiky jsou cílem Kleberu. U pneumatiky Krisalp HP2 svého cíle dosáhli – spolehnout se na ně můžete nejen na ledu (samozřejmě v rámci možností), na mokré vozovce, včetně hlubších louží, i na sněhu.

Kdo vlastnosti pneumatiky s maskotem boxera ocení nejvíce? Pravděpodobně ti, kteří se prohánějí po udržovaných komunikacích – po dálnicích a ve městě. Sněhová peřina občas může být problémová, hlavně pokud potřebujete, aby auto pořádně „zabralo“.

Novinka této zimy – osvědčí se?

Nechme se tedy tak trochu překvapit, co tato zima přinese. Novinka sezóny 2008/2009, pneumatika Kleber Krisalp HP2, ještě nestačila pořádně promluvit. Očekávejme ale, že k zatracení bude mít hodně daleko.

Kupte si pneumatiky Kleber na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.