Značka závodníků

Není pochyb, že značka Pirelli má vybudovanou základnu věrných příznivců, kteří na skvělé vlastnosti pneumatik podepsané touto značkou nedají dopustit. Spokojenost uživatelů z řad obyčejných smrtelníků i spolupráce s automobilkami závodních speciálů mluví za vše.
Zaměřme se ale ne na standardní nabídku pneumatik Pirelli, ale na speciality, které pro Vás specialisté připravili.

Nadstandard nad run-flat technologií

Pneumatiky typu run-flat jsou u Pirelli dávno překonané. Do popředí se dostávají nové nápady, nové technologie a nová zdokonalování. Podívejme se, co vývoj přináší:
K-pressure™ - Systém, který monitoruje tlak v pneumatikách a dává zprávu řidiči o jejich stavu, je součástí výbavy některých moderních vozů. Pirelli se ale snaží tuto technologii zdokonalit. Namísto porovnávání tlaku mezi jednotlivými pneumatikami (tak najdeme odchylku) se sleduje tlak v každé pneumatice samostatně a nezávisle na ostatních. Mechanismus je umístěn u ventilku a upozorní Vás na změnu mobilním telefonem, sdělením na palubní desce nebo přímo signalizací na ventilku. Systém počítá i s meteorologickými vlivy (tlak, teplota), navíc je možno ho instalovat během pár minut, bez nutnosti zasahovat do ráfků a pneumatik.
SWS™ - Zkratka SWS skrývá technologii, která možná jednou vyváží boom samonosných pneumatik. Systém bezpečných kol je dnes využíván u motocyklů. Nově je vyvíjen také pro SUV. A co to znamená v praxi? Zjednodušeně řečeno se pneumatika sama částečně dofoukne. V ráfku je totiž speciální zásobník vzduchu, který je automaticky přečerpán do pneumatiky, pokud v ní systém odhalí pokles tlaku. Hlídá tak za Vás optimální nahuštění pneumatiky při běžném provozu i pomůže zpomalit úplné vyfouknutí pneumatiky po jejím poškození.

Provázaný Cyber™ systém pod logem Pirelli

Společnost Pirelli ale přichází ještě s jedním bezpečnostním vylepšením. Systém se nazývá Cyber™ a kombinuje využití „chytré“ pneumatiky i ráfku. Na jedné straně je pneumatika, která získává téměř zázračnou vlastnost – vnímání. Senzory v plášti zaznamenávají typ povrchu, rozměry stopy pneumatiky, její zatížení, teplotu, tlak a mnoho dalších údajů. Ráfek systémem Cyber™ Kolo získává podobné vlastnosti – dokáže vyhodnotit sílu na náboji kola. Oba systémy tak dokážou poskytnout cenné informace palubnímu počítači pro lepší automatickou stabilizaci vozu.

Třešnička: jednoduchá instalace

Vše má jednu velmi podstatnou vlastnost – jde o výbavu, kterou lze velmi snadno vozu dokoupit. A to dělá z Pirelli důležitého hráče do budoucna.

Kupte si pneumatiky Pirelli na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.