Vlastnosti

Dnešní trend je nakupovat malá auta, která zákazníkovi skvěle poslouží jako pomocník v přeplněných městech. S malými vozy se nemusíme bát, že nenalezneme vhodné parkovací místo, které bychom těžko hledali s velkým vozem SUV či MPV. Na zájem o malé vozy zareagoval i výrobce pneumatik Goodyear, který vyvinul obutí určené pro malé městská auta. Pneumatiky jsou určeny pro časté rozjíždění a brzděni, se kterým se ve městě setkáváme častěji než kdekoliv jinde. Pneumatika je vyrobena na základě předchozích technologií HydraGrip, UltraGrip 7 a Excellence, které zaznamenaly úspěchy v odborných testech. I díky tomu pneumatiky DuraGrip poskytují vysoký kilometrový proběh, aniž by ztratily cokoliv na výkonnosti či bezpečnosti.

Použité technologie

Pneumatiky Goodyear DuraGrip jsou charakteristické použitou směsí siliky, asymetrickým dezénem s dvěma souvislými vnějšími žebry, obvodovými drážkami, zesílenými vnějšími rameními bloky a 3-D BIS lamely. Vše v jednom celku přispívá k vyššímu výkonu pneumatiky na mokré vozovce a předcházení aquaplaningu, lepší ovladatelnosti a kratší brzdné dráze díky zvýšené přilnavosti, vyšší boční stabilitě ve vysokých rychlostech.

Testy ADAC

Konec teorie. Přejdeme na to, co vypoví o pneumatikách více než jen propagační materiály a slova výrobce. Nejstaršího testu letních pneumatik, kterého se DuraGrip zúčastnil, byl test ADAC v roce 2008, kde se testovalo na rozměrech. V tomto testu si pneumatiky vysloužily celkové tři hvězdičky ze čtyř a slovní ohodnocení: „Dobré ve všech úrovních. Nedostatky na mokré vozovce.“

V roce 2009, kdy se testovalo na rozměrech 185/60 R14, se pneu umístilo opět na osmém místě jako v předchozím roce. Opět dosáhlo na tři hvězdičky, avšak dosažené číselné hodnoty se posunuly vpřed v oblasti opotřebení, kde pneumatiky byly druhými nejlepšími. Slovní hodnocení znělo: „Velmi dobrá při testech opotřebení pneu. Drobné nedostatky na mokré vozovce, což vedlo ke zhoršení známky v testu.“

V letošním roce byl dosažený výsledek 15. místo z devatenácti. Ubyla také jedna hvězdička. Slovní ohodnocení zmiňuje dobré výsledky při opotřebení pneu a problémy na mokré vozovce. Z toho vyplývá, že pneumatika se nikterak nezměnila, avšak po třech letech fungování na trhu dnes už nedokáže být silným soupeřem konkurenci.

Kupte si pneumatiky Goodyear Duragrip na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.