Pneumatiky Hankook již podle názvu nejsou evropským produktem. Firma, která tyto pneumatiky vyrábí, sídlí až v daleké Koreji. Jako jeden z gigantů pneumatikářského odvětví (možná byste to do nich neřekli) se však snaží vyvíjet pneumatiky přímo pro podmínky daného regionu.

Stejně tak vznikala pneumatika Hankook W440. Možná má korejský název, ale její vlastnosti byly testovány v Evropském technickém středisku (Europe Technical Center – ETC) v Langenhagenu poblíž Hannoveru. Nemusíte se tak bát, že by se Hankook neohlížel na to, jak vypadá ta naše zima. Naopak. Na evropský trh začala značka Hankook sice pronikat teprve nedávno, již tu ale působí přes 10 let a potřeby evropských řidičů už inženýři značky znají. Mimo jiné také spolupracují s automobilkami Volkswagen, Ford, Volvo, Renault, Smart, Hyundai, Kia, Daewoo nebo Mitsubishi.

Hlučné a neekonomické?

V porovnání s některými pneumatikami byste si jistě všimli rozdílu. Hankook 440 se mohou zdát o něco hlučnější (ale rozhodně ne nijak tragicky). Vaši spotřebu jízda na těchto pneumatikách nijak výrazně pravděpodobně neušetří, zároveň ale také ani nijak nezruinuje. Co Vás ale asi příliš nepotěší, je opotřebování samotné pneumatiky. Na trhu byste našli pneumatiky s mnohem větší výdrží. Ovšem samozřejmě je vždy třeba spočítat si, kolik ušetříte s drahou pneumatikou s výdrží oproti levné pneumatice s výdrží menší.

Do sucha a do vody

Pneumatika Hankook W440 je samozřejmě vytvořena ze směsi, do které je přidávána silika pro lepší výkon na suchých a mokrých površích. Také odvod vody je v případě silnice mokré nebo pokryté břečkou je vyřešen ke spokojenosti běžného řidiče.

Kde Hankook W440 využijete?

Pravděpodobně nejlépe se Vám na těchto pneumatikách bude jezdit ve městě. Suché a mokré silnice totiž zvládá poměrně dobře. Sněhová pokrývka jim ovšem příliš nesvědčí, pro časté ježdění ve sněhu (třeba pokud bydlíte na horách) si vyberte raději pneumatiku navrženou přímo pro tyto specifické podmínky. Na trhu je výběr velký, je škoda dělat kompromisy. A tím by pneumatika Hankook W440 v extrémně zimních podmínkách opravdu byla.

Kupte si pneumatiky Hankook za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.