O značce Goodride se diskutuje jak na automobilových fórech, tak mezi svátečními řidiči. Stále ještě mnoho lidí nemá jasno, kde se tato značka vzala a zda má něco společného s koncernem Michelin. Odpověď je jednoduchá: nemá. Michelin svou pověst pneumatikářského experta vložil do pneumatiky podobně znějícího jména – BF Goodrich. Stejně tak doporučujeme neplést si Goodride a Goodyear. Značka Goodyear je proslavená i mezi závodními vozy.

Kam tedy zařadit Goodride?

Goodride tedy logicky musí být něco zcela jiného. Ano, jde o pneumatiku dováženou z Číny. V mnohých z Vás to jistě vzbudilo podezření a pneumatiky přestaly být zajímavé, a to i přes velmi příznivou cenu. Ostatně, stačí se zeptat v pneuservisu, kam jezdíte přezouvat pneumatiky. Z čínského produktu nijak zvláště nadšeni nebudou.

Goodride Snowmaster – první generace

Goodride Snowmaster SW601 už je vlastně zasloužilým důchodcem, i na český trh již dorazila druhá verze „Snowmasterů“. Hlavní výhodou pneumatiky je její nízká cena. Pokud je to základní parametr, který Vás při nákupu zajímá, pak právě jednu z pneumatik z dílny Goodride budete mít asi vyhlédnutou.

Goodride Snowmaster SW601 sám sebe velmi nadsazeně nazývá Snowmasterem – Pánem sněhu. Že jde opravdu o nadsázku, zjistíte, pokud bez řetězů vyrazíte do zasněžených horských průsmyků. Ono i nástupce, Goodride Snowmaster SW602, by v těchto podmínkách měl opravdu vážné problémy.

Kam s Goodride Snowmaster SW01?

Pokud nechcete slyšet, že s SW01 byste měli pravděpodobně jet do nejbližšího pneuservisu a objednat nové pneumatiky (rozumějte dražší a kvalitnější), pak vězte, že na udržovaných silnicích a popojíždění po městě na tom nebudete zas tak špatně. Nezapomínejme, že pneumatika musela projít důsledným testováním, než byla schválena k prodeji pro provoz na našich silnicích.

Stále ale platí, že kvalita něco stojí. Pokud tedy jezdíte autem často a vyjíždíte i do oblastí, kde jsou silnice mokré, zledovatělé, případně pokryté sněhovou nadílkou, rozhodně neváhejte ani minutu a ušetřete pár stokorun na koupi pneumatik kvalitnějších. Je to investice, která se Vám může vyplatit. Třeba tím, že zachrání život Vám nebo jiným účastníkům silničního provozu.

Kupte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.