Pirelli je odjakživa spojováno s výkonnými motory a bleskovými rychlostmi. Pneumatika Pirelli P6 si našla mnoho uživatelů, kteří pro ni budou ochotni strčit ruku do ohně. Zvláště, pokud na tuto pneumatiku přestoupíte z nižší kategorie, budete s „pé šestkami“ naprosto spokojeni. Pneumatika Pirelli P6 se profiluje jako model pro MPV a novodobé limuzíny.

Přilnavost na jakémkoliv povrchu

Pirelli P6 aspiruje na jednu z nejlepších pneumatik, jaké můžete na svůj vůz obout. Shodují se na tom nejen nezávislé testy, ve kterých se Pirelli P6 umístila vždy na vrcholu žebříčku, ale také názory těch, kteří již na těchto pneumatikách mají pár tisíc kilometrů naježděno.

Hlavním plusem je přilnavost k jakémukoliv povrchu – ať jedete po suché silnici, mokré silnici nebo silnici plné louží, nemusíte se bát ani aquaplaningu ani nedostatečného kontaktu s vozovkou. V tomto ohledu totiž Italové při tvorbě Pirelli P6 odvedli dobrou práci. Spolehlivé odvádění vody i dobrý záběr jsou pak dobrou nadstavbou. Třešničkou na dortu pak bude rovnoměrné opotřebovávání pneumatiky a velmi nízký valivý odpor.

Dobré jméno a prověřený model

To, že Pirelli P6 bude kvalitní pneumatika, předpokládáme již ze samotného faktu, že jde o prestižního výrobce, který své zkušenosti zúročil také na závodních dráhách – zcela ve znamení firemního motta: „Síla pod kontrolou.“ Pneumatice P6 vítr do plachet ženou i samotní uživatelé – pneumatika je na trhu již nějaký čas a spokojenost s jejím výkonem je nejlepší referencí, jakou můžete dostat.

Úspora paliva díky nízkému valivému odporu, pohodlná jízda, možnost spolehnout se na chování vozu na jakémkoliv povrchu a pocit bezpečí, který nám dává vědomí, že výrobce dobře ví, jak udělat dobrou pneumatiku, je hodnota, kterou si mnozí rádi připlatí.

Zelený přídomek – Cinturato

Setkat se můžete také s pneumatikou označenou Pirelli P6 Cinturato. Jde o ekologicky šetrnou variantu oblíbené letní pneumatiky. Nová směs, která ve svém složení počítá s vysokým obsahem siliky, je oproštěna od aromatických olejů, které mají neblahý vliv na životní prostředí. Pirelli P6 Cinturato se může pochlubit o trochu menší spotřebu paliva a o 30 % vyšší životností. A hlavně svým „zeleným“ kabátem.