Historie

Historie společnosti Lassa začíná rokem 1974, kdy byla založena koncernem SABANCI, který je jedním z největších tureckých koncernů. S ročním obratem více než 10 miliard dolarů se nachází mezi pětistovkou celosvětově nejvýznamnějších firem. Produkce odstartovala čtyři roky po založení výrobou pneumatik pro osobní a nákladní automobily, autobusy, zemědělská a terénní vozidla.

Dalším mezníkem v historii je listopad 1988, kdy byla podepsána smlouva mezi skupinou SABANCI a Bridgestone Corporation z Japonska. Uzavřeli mezi sebou dohodu o společném podniku s oboustranně stejným podílnictvím. Dohoda také přinesla změnu názvu podniku na „Brisa Bridgestone Sabanci Tyre Manufacturing and Trading Inc“. Následovala stavba nového továrního komplexu, která byla dokončena 1. června 1989. Výroba byla zahájena 1. listopadu 1990.

Nový tovární komplex znamenal pro firmu Brisa nový styl řízení v oblasti výroby a kvality, což má v podnikové filozofii stejný význam jako přínos nové technologie a nových strojních systémů. Továrna leží 100 kilometrů od hlavního města Istanbul. Drží si pozici celosvětově největšího továrního komplexu na výrobu pneumatik nacházejícím se pod jednou střechou.

Brisa je šestým největším výrobcem pneumatik v Evropě. Z jeho výrobních linek sjíždí pneumatiky značek Lassa, Bridgestone a Firestone.

Kvalita pneumatik

Výroba pneumatik Lassa jde ruku v ruce s kvalitním systémem ISO 9001, který odpovídá mezinárodním standardům TRA a ETRTO a předpisům DOT. Pneumatiky nesou označení „E“, které je oficiálním symbolem pro dodržení evropských předpisů.

Lassa v prvovýrobě

Obutí Lassa je dodáváno do prvovýroby následujícím výrobcům automobilů v Turecku: Ford, Mitsubishi, Mercedes-Benz, Fiat, Land Rover, Isuzu a Peugeot.

Testy

Rukama odborné poroty prošel typ Lassa Impetus Revo. Výsledek německého autoklubu ADAC avšak není pro výrobce Lassa takovým, aby se jím mohl chlubit. Z devatenácti různých testovaných pneumatik o rozměrech 185/65 R15 Lassa Impetus Revo obsadily sedmnácté místo se ziskem dvou hvězdiček, což ve slovníku ADAC znamená „nepříliš doporučované“. Zbylé dvě pneumatiky Interstate Touring IST-1  a Goodride Radial S06 , které Lassa „porazila“, obdrželi ohodnocení „nedoporučované“. Pneumatiky Lassa Impetus Revo propadly kvůli špatným vlastnostem na mokré, ale i suché vozovce. Jediné, co bylo pochváleno, je lepší valivý odpor šetřící palivo.