Sportovní jízda

Tlukot srdce, tep vám prudce stoupá, ručička otáčkoměru dosahuje červených hodnot. Pokud takto vypadá právě váš styl jízdy a nevíte které pneumatiky nasadit na vaše auto, zkuste do svého výběru zahrnout pneumatiky Bridgestone Potenza, které byly vyvinuty právě pro ostřejší jízdu.

Výrobce

Bridgestone je největším výrobce pneumatik. Své výrobky do dávavá do nespočtu závodních sérií, za všechny hovoří královna motosportu Formuli 1, kde je Bridgestone výhradním dodavatelem. Zkušenosti získané ze závodů zužitkoval ve svých sériově vyráběných pneumatikách. Sportovnímu obutí dal název Potenza. Patří sem tři druhy pneumatik. S001, RE050 a RE050A.

S001

Tento typ je ze všech třech nejmladší. Na náš trh se dostal v lednu tohoto roku. Pneumatiky s označením S001 jsou určeny pro nejlepší sportovní vozy. Jsou dodávány s originální výbavou vozů Aston Martin Rapide a Ferrari F458. Tyto gumy jsou dle slov výrobce určeny jak pro velké luxusní sportovní vozy tak i pro menší extrémně laděné sportovní automobily. U Bridgestonu se nekladl důraz pouze na vynikající přilnavost a sportovní využití. Zaměřili se také na aktuální trend snižování spotřeby pohonný hmot, s čímž souvisí co nejnižší hodnota valivého odporu, která se podařila snížit o 10 % ve srovnání s předchozí generací pneumatik. Další důraz byl kladen na bezpečnost. Široké pneumatiky mají na mokru skvělé vlastnosti. Voda je rychle odváděna širokými drážkami, což zabraňuje aquaplaningu. Cena jedné pneumatiky se pohybuje mezi 7000 Kč až 13000 Kč. Závisí na rozměrech kol.

Kupte si pneumatiky Bridgestone Potenza S001 na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.

RE050(A)

Tento typ je levnější variantou sportovních pneu. Mají širokou škálu uplatnění, neboť se dají použit na nejdražší superstorty jako je například Ferrari Enzo, ale pořídit si je můžeme i na vozy VW Golf a jim podobné. Výborné zpracování a zkušenosti zužitkované z Formule 1 nám zařídí sportovní zážitek z jízdy, jaký by nám ostatní pneumatiky nepřinesly. Velké bloky dezénu pomáhají stabilitě ve vyšších rychlostech a společně s velkou kontaktní plochou zvyšují výkon pneumatiky v zatáčkách. Typ s označením RE050A se odlišuje od RE050 asymetrickým dezénem. Na závěr vás potěším tím, že ani naše peněženka neutrpí újmu na zdraví., protože pneu se prodává od 2200 Kč, opět záleží na vámi požadovaném rozměru.

Kupte si pneumatiky Bridgestone Potenza RE050 na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.

nebo Bridgestone Potenza RE050(A) na pneumatiky.cz.

Spojení kvality výkonu

Sázkou na tuto pneumatiku při výběru jistě nic neprohrajete. Výrobce dodávající své výrobky mnoha závodním sériím zužitkoval své zkušenosti do typu Potenza, které vám umožní se o krůček přiblížit vašim ideálům. Také si troufám tvrdit, že ani cena není nikterak zlá.