Prodej pneumatik v poslední době zažívá obrovský boom. Internetové obchody se plní, pneuservisy si rvou vlasy. Kde koupit pneumatiky, abyste měli jistotu kvality i dodání?

Pneuservis

V pneuservisech se pneumatiky prodávaly odjakživa. Velkou výhodou je to, že Vám pneumatiky také hned vyváží, obují na kola a nasadí na auto. Máte to bez práce, se zárukou kvality. Většina společností, které pneumatiky vyrábějí, má svou vlastní síť pneuservisů po celé republice, kde Vám zaručí kvalitu až nadstandardní. Mnohde Vám přes zimu uskladní i pneumatiky na léto a naopak.
Nevýhoda pneuservisů se objeví v momentě, kdy jejich ceník porovnáte s e-shopem na internetu.

Internet

Prodej pneumatik přes internet je pro mnohé velmi pohodlná cesta k novému obutí. Vyberete si typ, který Vám vyhovuje. E-shop má všechny značky pneumatik pod jednou střechou, můžete je porovnávat podle ceny i jiných parametrů. Usrknete kávu, zadáte objednávku a jen čekáte, až dorazí kurýr se zásilkou. Oproti pneuservisům jsou pneumatiky o poznání levnější, ale chybí servis. Vyvážit je stejně budete muset u odborníků, pokud se nechcete trápit s přezouváním, zaplatíte dalších pár stovek v pneuservisu tak jako tak.
Další nevýhodou e-shopů je jejich pověst. Ne vždy se povede přivést zboží ve slíbenou dobu. Ačkoliv se e-shopy mnohdy zavazují dodat zboží do 24 hodin (a většinou to tak i bude), může se stát, že zboží ze skladu se vyprodá dříve, než ukončíte svou objednávku, a budete muset čekat na dodání od výrobce. Takové riziko v případě značkového pneuservisu, který má pneumatiky na skladě a ví, kolik mu jich tam ještě zbývá, nehrozí.

Další možnosti

Nejlevnější možností je koupě pneumatik z druhé ruky. Mírně ojetých gum je na trhu stále dost. Pokud se ale nevyznáte, rozhodně nedoporučujeme nakupovat tímto způsobem. Nemáte záruku na nic. Nepoznáte, zda pneumatika není tak stará, že vydrží jen jednu sezónu, nebo zda Vás nezradí. Podobně lákavá je nabídka protektorů. V obou případech ale platí, že nová pneumatika je pořád kvalitnější a bezpečnější.

Kupte si pneumatiky za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.