Představte si zasněžené pláně, stromy prohýbající se pod sněhovou peřinou, auta přes noc přimrzlá ke svým parkovacím místům, lidi zachumlané do kožešin. A představte si, že v těchto drsných poměrech musíte uřídit své auto na cestě do práce. A právě v těchto podmínkách severských států vznikají vynikající zimní pneumatiky značky Nokian. Není divu, pro domorodce je to nezbytnost.

Králové zimních silnic

Pneumatiky Nokian se v chumelenici doslova cítí jako doma. Třeba ve sněhu vynikající HKPL 2 a HKPL 4 hrotové pneumatiky jsou u nás nepoužitelné, zato jejich bezhrotovou verzi určitě na sněhu oceníte. Historie této produktové řady sahá až do roku 1936, kdy ve Finsku spatřila světlo světa první pneumatika Hakkapeliitta.

Na vozovky mokré a rozbředlým sněhem pokryté je expertem Nokian W. Pro naše podmínky je však ideální Nokian WR a WR G2, pneumatiky, které byly speciálně navrženy právě pro oblasti, kde sice není extrémní zima, zato se v nich střídá čert s ďáblem. Pneumatika, která má pověst nejrychlejší lamelové pneumatiky na světě, si tak poradí s vánicí, suchem i mokrem. Co víc si na zimu přát.

Připraveni i na letní sezónu

Nokian ale umí stvořit i poměrně kvalitní pneumatiky pro letní sezónu. V nabídce společnosti najdete několik velmi zajímavých produktů. Například pneumatiku Nokian i3 charakterizuje její perfektní připravenost na rozmary jarního počasí. Představte si, že svůj vůz přezujete již do letních pantoflíků a teplota po ránu, kdy máte jet do práce, nečekaně opět začne padat k nule. Pokud dáte přednost spíše malému opotřebení na úkor jarní nepřipravenosti, Nokian nabízí pneumatiku NRe.

Finové myslí na životní prostředí

Chovat se ekologicky můžete také koupí pneumatiky NRHi, kterou výrobce vytvořil z materiálu co nejméně zatěžující životní prostředí.

Svým způsobem nastartovala firma Nokian novou éru – pneumatiky, které se ohlížejí mnohem více také na dopady právě na přírodu. Nokian si vysloužil prvenství ve výhradním využití čištěných nízkoaromatických olejů – vytvořil tak pneumatikou „čistou“ jako padlý sníh. Že by náhoda?

Kupte si pneumatiky Nokian na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.