Již při vyslovení značky pneumatiky se všem milovníkům motorsportu zatají dech. Kvalitu obutí závodních vozů přenáší Dunlop i na pneumatiky určené pro každodenní provoz po našich silnicích. Na zimu má v ohni tři žhavá želízka – vynikající Dunlop SP Winter Sport 3D, novinku Dunlop SP Winter Response a prověřenou pneumatiku Dunlop SP Winter Sport M3, které budeme věnovat následující řádky.

Skryté mouchy…

Spokojenost řidiče je dána jeho předchozími zkušenostmi. Pokud jste na Dunlop přesedlali z levných pneumatik středoevropské nebo asijské výroby, budete z Dunlop SP Winter Sport M3 naprosto nadšeni a příští sezónu nebudete chtít obout nic jiného. Pokud jste ochotni připlatit si za top kvalitu v této oblasti, pravděpodobně zvolíte již zmiňovanou pneumatiku Sport 3D nebo Response, které by být ještě lepší než Sport M3.

A kde je ukrytý kostlivec? Dunlop SP Winter Sport M3 se občas chová trochu nejistě na suchých zimních silnicích, zvláště při rychle projížděných zatáčkách, a pak také v hlubokém sněhu. Oproti levné konkurenci je to ale mnohem méně markantní.

V čem Sport M3 vynikne

Ne nadarmo Vám název pneumatiky připomene BMW M3. Stejně jako tyto vozy, i Dunlop SP Winter Sport M3 se profiluje jako pneumatika pro sportovní, rychlou jízdu. Kromě směsi se silikou, dobrým rozvržením lamel a šípového dezénu to poznáte na šíři nabídky. Pneumatiky se vyrábějí ve velikostech 13″ až 19″ a až do rychlostního indexu „V“, tedy do 240 km/h.

Určitě si nebudete stěžovat na hluk, ani na opotřebení pneumatik. V tajícím sněhu a mokru bude velmi spolehlivá, výborně provedený šípový dezén je v tomto případě k nezaplacení. Ostatně i na pohled je pneumatika pěkná, pokud to tedy u pneumatik lze hodnotit…

Potřebujete důkaz?

Projděte si testy pneumatik. Možná nebude ve všech kategoriích na vrcholu žebříčku (nezapomínejme, že už je to stará dáma, kterou vytlačují pneumatiky Sport 3D a Response), přesto ji v žádné kategorii nenajdete pod průměrem. Králem pak je v jízdě na mokré vozovce. Aquaplaning je pro pneumatiku Dunlop SP Winter Sport M3 lehký soupeř.

Kupte si pneumatiky Dunlop na internetu za výborné ceny na www.pneumatiky.cz.